Post

Badania naukowe sugerują, że stałe biurka mogą poprawić zdrowie

Biurka stojące nigdy nie mogą całkowicie wyprzedzać krzesła biurowego, ale mają stać się większym elementem planu przeciętnego miejsca pracy. Zapotrzebowanie na stanowiska pracy stojące w środowisku biurowym wzrosło w ciągu ostatnich 10 lat, podobnie jak i dowody na ich poparcie: Badania nadal dowodzą, że stanie w miejscu pracy jest bardziej korzystne dla zdrowia i wydajności. Dowiedz się, dlaczego biurka z regulacją wysokości mogą zmienić rutynę pracy Twoich pracowników na lepsze.

Skutki uboczne siedzenia

Podstawowe zagrożenia związane z siedzeniem są oczywiste: kiedy ciało się nie porusza, nie spala kalorii, co prowadzi do przyrostu wagi, który może spowodować różne problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Wiele osób próbuje przeciwdziałać tym zagrożeniom poprzez równoważenie siedzącej pracy z rutynowymi ćwiczeniami poza pracą - joggingiem rano lub uderzaniem do siłowni w nocy. Niestety, to, co przychodzi nam na myśl jako "aktywny styl życia", wciąż nie wystarcza, aby powstrzymać długie okresy siedzenia przed wyrządzeniem im szkody.

Ruch o średniej i dużej intensywności, który wykonujemy podczas ćwiczeń, jest tylko jednym ze sposobów, aby nasze ciało zużywało energię. Większość energii poświęcamy na wykonywanie mniejszych i bardziej rutynowych ruchów: przechodzenie przez pokój, zmywanie naczyń, itp. Siedzenie przy biurku przez osiem lub więcej godzin pozbawia ciało możliwości spalenia tych kalorii. Jedno z badań wykazało, że osoby regularnie ćwiczące widziały obniżony poziom sprawności fizycznej za każdą dodatkową godzinę siedzenia, podczas gdy inne wiązało przedłużone okresy siedzenia ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka płuc i okrężnicy.

Jak pomagają biurka stojące

Ci, którzy spędzają więcej godzin pracy na nogach niż w krześle, wyjdą na przeciw w dziale zdrowia. Dodatkowe spalone kalorie sumują się z czasem, choć nie tak znacząco, jak można by sądzić - ważniejszy jest poziom cukru we krwi. Cukier we krwi rośnie po jedzeniu i powraca do normalnego poziomu wolniej w ciałach nieaktywnych, dzięki czemu dodatkowy cukier może zostać zamieniony w tłuszcz. Udowodniono, że stanie się tak, aby przyspieszyć stabilizację poziomu cukru we krwi. Pracownicy zgłaszali również, że po przejściu na biurko z regulacją wysokości odczuwają mniejszy ból ramion i pleców.

Pracodawcy, którzy inwestują w biurka o regulowanej wysokości, widzą więcej korzyści niż tylko poprawę stanu zdrowia swojego zespołu. Istnieją powiązania między pracą na stojąco a zwiększoną wydajnością - jedno z badań wykazało na przykład, że specjaliści ds. sprzedaży po miesiącu wykonywali o 23% więcej udanych rozmów przy biurkach stojących niż ich koledzy siedzący. Kiedy Twoje ciało jest w pozycji do działania, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz angażować się w zadania i rozmowy, niż w stanie całkowitego odprężenia.

Stacjonarne stanowiska pracy w Twoim biurze

Inwentaryzacja Modern Office obejmuje szereg ofert biurek stojących i o regulowanej wysokości. Mniejsze biurka stojące są dostępne dla poszczególnych stanowisk pracy, a regulowane stoły dobrze sprawdzają się w salach konferencyjnych lub na otwartych planach pięter, w których na chwile może zgromadzić się wielu pracowników jednocześnie. Biurka o regulowanej wysokości ułatwiają przejście od siedzenia przez cały dzień do stania przez dłuższy czas - pracownicy mogą przechodzić między pozycjami siedzącymi i stojącymi bez zakłócania przebiegu pracy.

Zapoznaj się z naszym wyborem biurka do pracy w pozycji stojącej, aby znaleźć odpowiednie meble dla Twojego środowiska biurowego. Złożenie zamówienia może odegrać ważną rolę w poprawie ogólnego stanu zdrowia i wydajności Twojej firmy.