Post

8 Sposobów na poprawę zdrowia w biurze dla pracowników

Dzisiaj będziemy dzielić się najlepszymi sposobami na poprawę zdrowia w biurze - i kilkoma pomysłami, które można natychmiast zacząć wdrażać. Kiedy prowadzisz biuro, najcenniejszym zasobem są ludzie w nim pracujący. Twoi pracownicy są głównym czynnikiem wpływającym na Twoją firmę i jej późniejsze zarobki. Jedna z największych rzeczy, które wpłyną na efektywność Twojego biura? Zdrowie Twoich pracowników. Niezdrowe biuro jest bezproduktywne. Pracownicy nie pracują na pełnych obrotach i będą nieobecni, co będzie kosztować ich zarówno czas jak i pieniądze. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie niezdrowego biura - a my zamierzamy podzielić się z Tobą 8 takimi sposobami.  

1. Dodanie rośliny do biura

Rośliny to szybki i łatwy sposób na poprawę zdrowia w biurze! Oferując wiele korzyści dla zdrowia, rośliny stanowią potrójne zagrożenie: sprawiają, że pracownicy są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej wydajni. Objawy neuropsychologiczne zostały zredukowane o 23%, gdy rośliny były obecne. Zmęczenie zmniejszyło się najbardziej - o 30%. Objawy związane z błoną śluzową zmniejszyły się o 24%, gdy obecne były rośliny. Kaszel zmniejszył się o 37%, a suche gardło o 25%. Skóra sucha lub płukana została zredukowana o 23% przy obecności roślin w miejscu pracy. - Źródło Napisaliśmy już cały post opisujący korzyści z dodawania roślin do waszego biura, więc zachęcamy do przeczytania go w celu uzyskania dalszych informacji. 

2. Dokonać pewnych ulepszeń w zakresie jakości powietrza

Jedną z korzyści wynikających z posiadania roślin w miejscu pracy jest fakt, że przyczyniają się one do poprawy jakości powietrza. Niemniej jednak, jest jeszcze wiele innych rzeczy do poprawienia i utrzymania jakości powietrza. Niestety, biura nie tylko często, ale i łatwo padają ofiarą niskiej jakości powietrza. Wentylacja może nie być najlepsza, a powietrze może łatwo ulec stagnacji ... co jeszcze bardziej ułatwia jego budowę. Zanieczyszczenia są wszędzie - spaliny z samochodów, dym z papierosów, przerwy w paleniu pracowników na parkingu, energia zużywana do ogrzewania i oświetlenia. Zanieczyszczenia są dość nieuniknione, ale z pewnością możliwe jest zminimalizowanie ich uszkodzeń i upewnienie się, że nie siedzą w pobliżu, budując się w powietrzu. Poprawa jakości powietrza w miejscu pracy to świetny sposób na poprawę zdrowia w biurze. Na szczęście, istnieje prosty sposób na poprawę jakości powietrza! Użyj oczyszczacza powietrza. Oczyszczacz powietrza jest najprostszym rozwiązaniem problemów z jakością powietrza. Jest to również niezwykle ekonomiczna opcja w porównaniu z koniecznością instalacji nowego systemu wentylacyjnego w Twoim biurze! Oczyszczacze powietrza robią dokładnie to, co jest napisane na puszce - oczyszczają powietrze i odfiltrowują zanieczyszczenia.

3. Korzystanie z biurek stojących dla pracowników

Biurka stojące są stosunkowo nowym wprowadzeniem do świata miejsc pracy, ale cieszą się ogromną popularnością - i to nie bez powodu. Wszyscy wiemy, jak ważne są dla nas ćwiczenia, ale badania wykazały, że siedzenie przez długi czas aktywnie szkodzi naszemu zdrowiu. Siedzenie przy biurku w biurze jest nieuniknione, ale korzystanie z biurka w pozycji siedzącej pozwala pracownikom na przełączanie się między siedzeniem a staniem w trakcie dnia pracy. W ten sposób nie tylko długofalowo poprawia się ich zdrowie, ale także poprawia się ich samopoczucie i poziom energii, co z czasem czyni ich jeszcze bardziej produktywnymi! Jeśli tak prosta zmiana może tak znacząco poprawić zdrowie w biurze, dlaczego nie zainwestować w kilka biurek do pracy w pozycji stojącej?

4. Zachęcanie do zdrowego odżywiania się w biurze

Zdrowa dieta to najlepsza broń przeciwko chorobom, więc zachęcanie pracowników do dokonywania zdrowszych wyborów dzięki swoim nawykom żywieniowym może znacząco pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia w Twoim biurze. Istnieje wiele prostych sposobów, aby to zrobić, takich jak zamiana niezdrowych przekąsek na owoce, dostarczanie miseczek z owocami, usuwanie słodkich napojów z automatów i wiele innych! 

5. Upewnij się, że masz do dyspozycji maszynę wodną, z której będą mogli korzystać Twoi pracownicy

Udostępnianie wody pitnej ma wiele zalet. Pracownicy nawadniani będą zdrowsi, będą mogli skuteczniej i dłużej wykonywać swoje obowiązki; trudność polega na tym, aby przekonać swoich pracowników do pozostania nawodnionym. Woda z kranu, choć jest łatwo dostępna, często nie smakuje tak atrakcyjnie - a posiadanie automatu pełnego słodkich napojów może skusić pracowników do wyboru niezdrowych opcji. Zapewnienie bezpłatnej, łatwo dostępnej wody dla pracowników Twojego biura jest doskonałym sposobem na zachęcenie ich do pozostania nawodnionym. Posiadanie automatu z wodą dla swoich pracowników to łatwy sposób na poprawę zdrowia w biurze.

6. Dostarczenie środka dezynfekującego do biura

Biura są miejscem hodowli zarazków. Przeciętne biurko biurowe ma 400 razy więcej zarazków niż deska klozetowa! Ludzie ciągle dotykają swoich klawiatur, myszy, biurek i materiałów piśmiennych ... ale wszystko to dotykając przenosi zarazki. Nie wspominając już o tym, że kiedy pracownicy poruszają się po biurze, dzielą się swoimi zarazkami - a im dłużej te bakterie pozostają, tym bardziej się namnażają. Zapewnienie środka dezynfekującego w miejscu pracy może pomóc w poprawie zdrowia w biurze poprzez upewnienie się, że wszelkie zarazki, które wyłapią z biura zostaną zniszczone, zanim zostaną skrzywdzone przez Twoich pracowników. 

7. Egzekwowanie prawa w miejscu pracy wolnym od dymu tytoniowego

Palenie jest niezwykle niezdrowym nawykiem - ale czy wiesz, że bierne palenie jest dla Ciebie równie szkodliwe? Jeśli Twoi pracownicy palą, dym może mieć również wpływ na powietrze w biurze. Egzekwowanie zakazu palenia w miejscu pracy jest wielką korzyścią zarówno dla pracowników, którzy palą, jak i dla tych, którzy tego nie robią; pomaga zapewnić, że nie wdychają oni szkodliwych toksyn w dymie papierosowym. Jeśli Twoi pracownicy palą, dobrym pomysłem jest wprowadzenie polityki zakazującej palenia w pobliżu budynku biurowego. 

8. Zamontować ergonomiczne krzesła

Na koniec ostatnia nasza propozycja to użycie ergonomicznych krzeseł. Ergonomiczne krzesła są specjalnymi meblami zaprojektowanymi tak, aby zapewnić pracownikom komfort przez cały dzień. Osiąga się to poprzez zapewnienie ciału użytkownika najlepszej możliwej pozycji. Pracownicy biurowi spędzają zazwyczaj większość dni skuleni nad ekranem komputera, nie koncentrując się na swojej postawie. Aktywność siedząca może przekształcić się w szereg problemów - zespół cieśni nadgarstka oraz bóle pleców lub szyi, by wymienić tylko kilka - które są zarówno krótko-, jak i długoterminowe szkodliwe dla zdrowia i wydajności pracowników. Ergonomiczne krzesła są łatwym sposobem na zapobieganie temu i poprawę zdrowia w biurze. Ponadto zapewnienie pracownikom większego komfortu oznacza, że będą oni mogli pracować przez dłuższy czas.