Post

Co wolno a czego nie wolno robić podczas wideokonferencji

W pewnym momencie, prawie każdy wykonał półtorej godziny pracy z domowej rozmowy konferencyjnej.

Wiesz, górna połowa nadaje się i buty, ale czai się pod linią wzroku kamery internetowej dół pidżamy i puszyste kapcie są dobrze i naprawdę w holowaniu.

Dla wielu ludzi rozmowy konferencyjne nie są codziennością. Ale w związku z tym, że zmiana Covid-19 zmusiła niezliczone firmy do wykorzenienia swoich zespołów do pracy w domu, rozmowy wideo nigdy nie były ważniejsze.

Tak więc, jeśli połączenia konferencyjne szybko staje się Twoim nowym (i jedynym) sposobem na rozmowę z każdym, od kumpli z kawy do klientów korporacyjnych, to czy musisz zacząć myśleć o połączeniach wideo dos & don't?

Wykonaliśmy dla Ciebie ciężką pracę i wymyśliliśmy 6 rzeczy do zrobienia (i uniknięcia) dla tego nowego sposobu komunikowania się.

1- Zróbcie rozmowę próbną

Uważamy, że to najlepsze miejsce na początek.

Bez względu na to, czy Twoja grupa składa się z 3 czy 300 osób, nie chcesz wstrzymywać rozmowy z powodu podejrzanego mikrofonu lub wstrząsającego połączenia.

Szybkie sprawdzenie dźwięku, kamery i oświetlenia może spowodować, że połączenie zostanie przerwane bez zakłóceń.

2 - Sprawdź siebie (i podłogę w swojej sypialni).

Brzmi to jak proste, ale upewnienie się, że jesteś ubrany, gotowy i masz czyste tło, jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać.

Wiemy, że kuszące jest wyciąganie biegaczy na całe życie do biura domowego. Ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pracy w domu, to utrzymanie rutyny na tym samym poziomie może być naprawdę korzystne.

Obejmuje to ubieranie się jak zwykle i szukanie części do biura, nawet jeśli jest ono tylko w kamerze.

Utrzymywanie tła w porządku to też zdecydowane "do". Nie musi być ono idealne, ale upewnienie się, że na łóżku nie ma przepełnionego kosza na bieliznę ani sentymentalnych misiów pomaga utrzymać porządek.

Na szczęście większość aplikacji do prowadzenia rozmów wideo, takich jak Skype, Microsoft Teams & Zoom, posiada funkcję, która pozwala zamazać tło.

3 - Należy powiadomić współlokatorów, rodzinę lub partnera.

Znowu brzmi to oczywisto, ale kiedy jesteś w strumieniu, możesz zapomnieć dać z kimkolwiek mieszkasz, że będziesz odbierać połączenia wideo.

Większość z nas pracuje teraz na dłuższą metę z domu, a napięcia są większe niż zwykle. Tak więc przerwy - niezależnie od tego, jak małe - od przyjaciół i rodziny zaczną się na was szlifować.

Szybka odprawa, aby dać im znać, że nie będziesz działać przez następne 30 minut, może pomóc w zapobieganiu przerwom i frustracji, które mogą prowadzić do kwaśnych relacji.

4 - Nie ruszaj się podczas rozmowy wideo na czacie.

Wiemy, że zmiana sceny na grupową rozmowę wideo w domu może być tak kusząca.

Z całą tą nowo odkrytą swobodą może byłoby miło usiąść w ogrodzie, albo wybrać się na spin?

Idylla, jak to się wydaje w twoim umyśle, poruszanie się podczas rozmowy wideo lub używanie urządzenia podręcznego, takiego jak iphone, ipad lub tablet, jest kluczową przyczyną przerywania wielu rozmów wideo.

Jazda na wezwanie to zdecydowanie nie nie, nigdy nie wiadomo, kiedy sygnał może zostać przerwany. Naszym zdaniem, trzymajcie się bezpiecznie i trzymajcie się w jednym miejscu.

5 - Nie jedz i nie pij.

Mukbang może być najnowszą sensacją na YouTube, ale nie ma dla niego miejsca na wideokonferencje.

Dobry mikrofon wychwyci wszelkie szczątkowe odgłosy - czy to żucia, szorowania, czy nawet ciężkiego oddychania.

Więc, aby uniknąć wstydu, zostaw przekąski do czasu po telefonie.

6 - Nie przeglądaj i nie rozmawiaj.

Kiedy ktoś nie widzi twojej twarzy, łatwo jest pomyśleć, że nadal możesz zwracać uwagę, trawiąc najnowsze wiadomości lub podstępnie podglądając twój twitter feed.

Ale przeglądanie jest rozpraszające, a obserwowanie rozmowy (nawet jeśli jest to tylko udostępnianie ekranu lub bez wideo) może być kluczowe dla utrzymania jej produktywności.

Jeśli Twoja kamera jest włączona, to jeszcze ważniejsze jest, aby zachować ją tak, jak w prawdziwym świecie, z dobrym kontaktem wzrokowym i połączeniem z Twoim zespołem.

Jeśli jesteś menedżerem liniowym lub kierownikiem zespołu, możesz pomyśleć o wyznaczeniu lidera do prowadzenia rozmów grupowych i konferencyjnych.

W ten sposób można zminimalizować przerwy i cieszyć się nieco większym porządkiem.

Niezależnie od tego, czy praca w domu i rozmowy wideo są krótkotrwałą przerwą w pracy, czy też przejściem do zupełnie nowego sposobu pracy, wszyscy możemy się zgodzić, że rozmowy konferencyjne nigdy nie były tak ważne.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci pozostać w kontakcie, produktywnym i szczęśliwym w ciągu tych kilku najbliższych tygodni i dłużej.