Post

3 zaskakujące sposoby pracy w domu, które mogą być korzystne dla Twojej firmy

Jeśli jesteś przyzwyczajony do życia w biurze, to perspektywa pracy w domu może być zniechęcająca, zwłaszcza jeśli jest to praca w ostatniej chwili lub w krótkim czasie.

Wiemy, że jeśli chodzi o tworzenie przyzwoitego biura domowego - od zapewnienia najlepszej kamery internetowej i zestawów słuchawkowych, po zapewnienie wygodnego fotela - jest wiele rzeczy do zrobienia.

Ale kiedy ty i twój zespół oswoicie się z nowym sposobem pracy, może po prostu zaczniecie dostrzegać korzyści płynące z pracy w domu.

Praca w domu może oznaczać wyższą wydajność 

Zbyt często przyzwyczajamy się do wszystkich elementów rozpraszających uwagę w miejscu pracy, a one po prostu stają się częścią naszego codziennego życia zawodowego.

Wszechmocny trik chłodnicy wody, gadka o planach weekendowych, konsekwentny szum zaufanego fana biurka i oczywiście spotkania w ostatniej chwili, które wydają się wyskakiwać z nieba.

To wszystko są małe czynniki, ale okazało się, że z czasem mogą one naprawdę wpłynąć na zdolność pracowników do załatwiania spraw.

Nawet jeśli Twój zespół zdecyduje się na pracę zdalną z kawiarni lub miejsca pracy współpracowników, ilość ludzi wciąż powoduje codzienne rozpraszanie uwagi, co zagraża ich codziennej pracy.

Jednak często praca w domu eliminuje te problemy, co oznacza, że członkowie Twojego zespołu mogą lepiej skupić się na swoich zadaniach bez bólu głowy.

W dzisiejszych czasach wiele osób posiada w swoich domach lub mieszkaniach powierzchnię biurową, co oznacza, że są one w dobrej pozycji, aby uniknąć rozpraszania uwagi, które wynikają z pracy wokół innych, a ostatecznie zwiększyć, ile mogą zrobić w ciągu dnia.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym może być lepsza w domu.

Wszyscy staramy się znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym i choć praca w domu może wydawać się odwrotną rzeczą, aby to osiągnąć, kłócimy się, że jest inaczej.

Wiele osób pracujących w domu uważa, że ich zdrowie i samopoczucie na poziomie osobistym jest lepsze, gdy pracują z domu, z powodu wielu czynników.

Na przykład, nie ma potrzeby codziennego dojazdu do pracy, mniej spotkań twarzą w twarz i ogólnie rzecz biorąc, pracownicy wydają mniej pieniędzy na takie rzeczy jak lunch i podróże. Wszystko to wpływa korzystnie na poziom stresu pracowników i w ostatecznym rozrachunku oznacza szczęśliwszych i bardziej produktywnych pracowników.

Więc jak to wpłynie na wasz biznes? Różne badania wykazały, że istnieje pozytywna korelacja między zdrowiem i szczęściem a wydajnością pracy.

Biorąc pod uwagę wpływ na dobre samopoczucie, nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zarabianie pieniędzy z pracy w domu.

Mniej kosztów ogólnych

Ten może być nieco mniej zaskakujący, ale okazało się, że posiadanie większej liczby pracowników w domu (po zakończeniu początkowego zakupu biura domowego) może znacznie zmniejszyć koszty ogólne biura.

Po pierwsze, zmniejszają się rachunki za prąd, wodę, prąd, media, a nawet czynsz i internet w Twoim biurze.

Istnieje również możliwość zmniejszenia wydatków biurowych - jeśli mniej pracowników będzie chodziło na spotkania lub kolacje z klientami, to potencjalnie będzie to miało pozytywny wpływ na Twoje finanse.