Post

5 Wskazówek dotyczących tworzenia inspirującej przestrzeni biurowej

Wszyscy rozumiemy znaczenie przestrzeni, w której spędzamy czas, i wiemy, że aby być szczęśliwym i produktywnym, powinniśmy czuć się komfortowo w pokoju. Jeśli chodzi o nasze domy, sprawy są nieco łatwiejsze: możemy urządzać i zmieniać je w dowolny sposób, ale jeśli chodzi o biura, sprawy są nieco bardziej skomplikowane. Zamiast po prostu starać się, aby było wygodnie, należy dążyć do tego, aby nasza przestrzeń biurowa była również inspirująca. Oto pięć sposobów, aby to zrobić:

1 - ZDOBĄDŹ KILKA ROŚLIN

Byłoby idealnie, gdybyś ty i każdy inny pracownik w twoim biurze mogli mieć okno z widokiem na piękny park, ale niestety, nie zawsze jest to możliwe. Możliwe jest jednak wyprowadzenie na zewnątrz prosto do swojego biura, decydując się na kilka strategicznie rozmieszczonych roślin w pomieszczeniu. Można mieć kilka dużych roślin w narożnikach i w pobliżu okien, aby zapewnić im dużo naturalnego światła, a na biurku można trzymać małą doniczkę z kilkoma sukulentami lub kaktusami. Rośliny nie tylko ożywiają pomieszczenie, ale również działają kojąco, co oznacza, że łatwiej ci poradzić sobie z codziennym stresem.

2 - DODAĆ WIĘCEJ KOLORU

Spędzamy tam około 8 godzin (czasami nawet więcej), a ważne jest, aby to miejsce było zapraszające. Wybierając odpowiednie kolory dla swojego biura, możesz wpływać na to, jak się czujesz ty i inni pracownicy. Powinieneś wybrać idealną kolorystykę dla swojego biura, która pomoże Ci zmienić swoje nudne, stare biuro w kolorową oazę spokoju. Kolory niebieski i zielony są bardzo uspokajające i najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których Ty i Twoi pracownicy spędzacie spokojnie czas, natomiast odcienie czerwony i żółty mogą pomóc pobudzić kreatywność i zainspirować kilka naprawdę niesamowitych pomysłów.

3 - ZNALEŹĆ MEBLE DO ADAPTACJI

Chociaż to prawda, że powinno być ci wygodnie, nie chcesz zamienić swojego biura w salon, prawda? Zdecydowanie powinieneś poszukać najwygodniejszych mebli, ale pamiętaj, że będziesz spędzał długie godziny siedząc przed komputerem lub na spotkaniach, więc postaraj się znaleźć ergonomiczne elementy, które będą wspaniałe dla Twojego zdrowia.

4 - TWORZENIE RÓŻNYCH STREF

Niektórzy uważają, że najlepiej jest pracować, komunikując się z innymi i wymieniając z nimi pomysły w czasie rzeczywistym, podczas gdy inni potrzebują cichych miejsc pracy, aby wykonywać swoją najlepszą pracę. Aby pomieścić obie grupy, należy stworzyć miejsca, w których ludzie będą mogli się spotykać i rozmawiać o swoich pomysłach i projektach, ale także ciche miejsca, w których będą mogli przyjść i zastanowić się nad zadaniem, które im przeszkadza.

5 - SZCZEGÓŁY, KTÓRE MAJĄ ZNACZENIE

Aby naprawdę poczuć, że gdzieś należysz, powinieneś sprawić, by ta przestrzeń odzwierciedlała to, kim jesteś. Zachęcaj swoich pracowników do udekorowania swoich boksów i biur małymi dziełami sztuki, takimi jak ładne obrazy lub zdjęcia, a na ścianach umieść motywujące plakaty z cytatami. To sprawi, że wszyscy poczują się bardziej swobodnie i przypomną im, dlaczego tu są, nawet gdy dzień jest ciężki.

Przez bardzo długi czas uważaliśmy, że wszystko, czego potrzebuje biuro, to biurko, komputer i telefon, ale na szczęście te czasy już dawno minęły. Dziś rozumiemy, że przestrzeń biurowa powinna nas motywować i inspirować do większej produktywności i efektywności, a jest wiele różnych sposobów, na które możemy to zrobić. Zwróć uwagę na nowe trendy, ale nie zapomnij też wsłuchać się w swój wewnętrzny głos - tylko Ty wiesz, co działa i co po prostu dobrze wygląda.

Duży wybór mebli do Twojego biura znajdziesz tutaj: https://alibiuro.pl/meble-biurowe