Post

5 trendów dekoracyjnych do wykorzystania w projektowaniu biura

Kiedy Twoi pracownicy spędzają najlepszą część tygodnia w Twoim biurze, sprawianie, że czują się jak u siebie w domu jest doskonałym sposobem na utrzymanie wysokiego morale i podziękowanie im za ciężką pracę.  Nie musisz jednak w pełni korzystać z Google'a ze zjeżdżalni i basenów na kolanach, aby być na nowoczesnej granicy projektowania biura.  Korzystanie z niektórych z nowoczesnych trendów wzornictwa domowego w Twoim biurze sprawi, że Twój biznes będzie czuł się aktualny i komfortowy.
 Oto pięć różnych trendów dekoracyjnych, które możesz wykorzystać w swoim biurze i sprawić, że Twoi pracownicy poczują się jak w domu.

DODAJ DELIKATNY PASTELOWY AKCENT

Każdego roku Pantone ogłasza swoje barwy roku, co ma duży wpływ na wystrój wnętrz przez cały rok. Kolory te zachęciły świat designu do przyjęcia pasteli wszystkich odcieni.

Pastelowe odcienie są kojące i nie rzucają się w oczy, co czyni je dobrymi kolorami do użycia w biurze.  Podczas gdy jaśniejsze odcienie mogą sprawiać, że pracownicy będą czuć się niekomfortowo i fidgety, pastele dodadzą koloru bez rozpraszania uwagi.

Pastelowe róże i błękity mogą sprawić, że przestrzeń poczuje się trochę bardziej jak w przedszkolu, co nie jest idealne do tego, aby pracownicy czuli się w profesjonalnym środowisku.  Pastelowa zieleń to jednak ładny, neutralny pod względem płci ton, który ma uspokajający wpływ.  Zielony jest jednym z najłatwiejszych kolorów dla oka, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla koloru, który nie będzie rozpraszał uwagi w biurze.  Jasny odcień pastelowej zieleni to miły sposób na odświeżenie tych żółto-beżowych lub białawych ścian, które dręczą tak wiele projektów biurowych.

Jeśli chcesz stworzyć bardziej wyszukany ton niż tylko pastele, to dobrze komponują się one z czernią i ciemnymi odcieniami szarości.  Jeśli zdecydujesz się na pastelowe kolory na ścianach, pomalowanie wykończenia na czarno lub użycie czarnych mebli może natychmiast sprawić, że Twoje biuro poczuje się bardzo wyrafinowane i nowoczesne.  Jeśli nie jesteś gotowy, aby przemalować biuro, pastelowe akcenty, takie jak sztuka ściany lub tapicerowane krzesła, mogą dodać powiew świeżego powietrza do projektu biura ciężkiego na ciemne wzory.  Coś małego i przemyślanego, jak pastelowe, ergonomiczne poduszki na czarne krzesła biurkowe Twojego pracownika, dodaje zarówno wzniosłego akcentu wzornictwa, jak i praktycznego źródła komfortu dla Twoich oddanych pracowników.

WPROWADŹ ŚMIAŁE ODBITKI

Jeśli pastelowe kolory nie do końca pasują do Twojego odważnego wizerunku firmy, możesz zamiast tego spróbować trendu jasnych i kolorowych nadruków natury.  Nowoczesne wydruki z liści i kwiatów inspirowane tkaniną w odważnych kolorach są w tym roku tantalizujące dla projektantów i są świetnym sposobem na dodanie trochę życia i pizzy do nowoczesnego biura.  Jeśli jesteś na rynku dla wygodnych krzeseł dla gości (lub dla wygodnych miejsc spotkań pracowników), znalezienie niektórych z odważnymi nadrukami w kolorach firmowych utrzyma Twoją przestrzeń w dobrej formie i świeżości.

Możesz również użyć tych nadruków na tkaninach, aby dodać trochę funkcjonalnego koloru do ścian Twojego biura.  Korkowe tablice ogłoszeń mogą być pokryte żywą tkaniną, która służy zarówno jako dekoracja ścian, jak i wygodne miejsce do komunikacji z pracownikami.

WPROWADŹ TROCHĘ ZIELENI

Nie poprzestawaj na nadrukach na tkaninach, wprowadzając do swojego projektu biurowego trochę natury!  Używanie prawdziwych roślin jako dekoracji to kolejny trend w projektowaniu w 2016 roku, który jest idealny dla profesjonalnego otoczenia.  Rośliny mogą odświeżyć powietrze w Twoim biurze i pomóc pracownikom czuć się skoncentrowanymi i szczęśliwymi, więc nawet jeśli nie jest to aktualny trend, zachęcamy Cię do jego przyjęcia.

Jeśli masz zamiar wprowadzić do swojego biura żywe rośliny, będziesz chciał wybrać odporne rośliny domowe, które oczyszczają powietrze.  Rośliny pająków, węży i mamusiek to tylko niektóre z tych wspaniałych roślin, które można uprawiać we wspólnych pomieszczeniach biurowych, witając pracowników i gości piękną zielenią i świeżym powietrzem.

Jeśli nie chcesz być odpowiedzialny za opiekę nad żywymi roślinami, możesz nadal zachęcać pracowników do udekorowania swojego osobistego miejsca pracy żywą zielenią.  Rozważ możliwość sprzedaży roślin na zbiórkę pieniędzy lub uczcij specjalną okazję organizując konkurs dekoracji doniczek.  Pracownicy mogą nadać roślinie doniczkowej osobisty charakter, malując i ozdabiając ją. Zwycięski pracownik może otrzymać drobną nagrodę, np. kartę upominkową lub batonik.

DOCEŃ ŁUKI

Od dłuższego czasu proste i czyste linie są synonimem współczesnego designu.  W 2016 roku trend ten przenosi się w kierunku łagodniejszych, bardziej organicznych, zakrzywionych linii w meblach.  Krzywe te są bardziej naturalne i przyjazne dla oka niż surowe kwadraty i prostokąty, do których przywykliśmy.  Jeśli jesteś na rynku nowych mebli biurowych, może warto zastanowić się nad znalezieniem biurek i boksów, które mają przynajmniej kilka krzywych elementów w swoim projekcie.  Te organiczne linie pójdą daleko w kierunku dodania ruchu i zainteresowania do projektu Twojego biura, uwalniając Ciebie i Twoich pracowników od stagnacji prostokątnych biurek i ścianek sześcianów.

PRZYWRÓĆ ŻYCIE STARYM MEBLOM

W miarę jak w 2016 r. stajemy się coraz bardziej ekologiczni, coraz więcej ludzi przyjmuje do swoich domów elementy projektowe ponownie wykorzystane i poddane recyklingowi.  Drewno z odzysku jest coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym, a wiele osób włącza się w ruch renowacji mebli dla majsterkowiczów.  Poprzez renowację starych mebli, ludzie cieszą się bardziej z elementów dostosowanych do ich domów, jednocześnie oszczędzając zarówno pieniądze, jak i środowisko naturalne z dalszych odpadów produkcyjnych.

Większość firm nie ma czasu na polowanie przez Pinterest na instrukcje DIY, a następnie odnawianie starych kawałków dla każdego ze swoich pracowników do użytku.  Nie oznacza to jednak, że Twoja firma nie może nadal być częścią tego ekologicznego ruchu.  Kupno odrestaurowanych mebli biurowych to świetny sposób dla każdej firmy, aby uzyskać modny projekt biurowy, który chce za ułamek ceny.  Oprócz zaoszczędzenia pieniędzy na meblach, można również wziąć udział w najbardziej przyjaznym dla środowiska nurcie projektowania w 2016 roku.  Jest to coś, o czym zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy mogą czuć się dobrze.

Wszystkie trendy możesz wprowadzić dzięki produktom, które znajdziesz tutaj: https://alibiuro.pl/artykuly-biurowe