Post

5 Korzyści z roślin w biurze i 5 pomysłów na to, jak je dodać

Od kilku lat obserwujemy ludzi wprowadzających nowe życie do projektowania miejsc pracy. Dzisiaj będziemy dyskutować o korzyściach płynących z instalacji w biurze - i dlaczego Twoje biuro ich potrzebuje! Korzyści z dodawania roślin do Twojego biura Oprócz wartości estetycznych, dodawanie roślin do Twojego miejsca pracy przynosi uzasadnione korzyści dla biura i Twoich pracowników. Istnieje wiele pozytywnych zmian wprowadzających rośliny do biura, co wykazały badania. Podzielimy się kilkoma kluczowymi powodami, dla których zalecamy wprowadzenie roślin do Twojej przestrzeni biurowej... a następnie kilka sugestii dotyczących sposobu ich wykorzystania. 

1. Zwiększenie produktywności pracowników

Posiadanie zakładów w biurze pozytywnie wpływa na wydajność pracowników. W 2014 roku dr Christ Knight, psycholog z Uniwersytetu Exeter, połączył siły z pracownikami akademickimi z czterech uniwersytetów w Australii, Wielkiej Brytanii i Holandii, aby przeprowadzić serię badań, w ramach których śledzono wydajność pracowników w biurach przed, w trakcie i po wprowadzeniu zakładów. Badania zostały przeprowadzone w ciągu dwóch miesięcy i stwierdzono, że wydajność pracowników wzrosła średnio o 15% w zielonych biurach. Co ciekawe, możliwość oglądania roślin nie tylko zwiększyła ogólną wydajność, ale także zwiększyła ilość pamięci i zakres uwagi. W badaniu na metr kwadratowy biura przypadał jeden zakład; każdy pracownik miał co najmniej jeden zakład w linii wzroku. W biurze wydajność jest jednym z najważniejszych czynników. Jeśli tak prosta zmiana może przynieść tak dużą poprawę wydajności biura, to na pewno powinno ono posiadać rośliny. Sugestia dotycząca projektowania biura: Dodaj małą sadzonkę do biurka każdego pracownika Istnieje prosty sposób, aby upewnić się, że Twoi pracownicy zawsze mają sadzonkę w zasięgu wzroku - umieść małą sadzonkę na biurku. 

2. Zwiększone zdrowie + mniejsza nieobecność

Posiadanie biura z zakładami ma liczne powiązania z poprawą stanu zdrowia pracowników, a co za tym idzie, obniżeniem ich nieobecności w pracy. Norweskie badanie wykazało, że pracownicy biurowi z zakładami wykazują znaczną poprawę w pewnych obszarach zdrowia. Objawy neuropsychologiczne zostały zredukowane o 23% w przypadku obecności roślin. Najbardziej zmniejszyło się zmęczenie - o 30% objawy śluzówki zmniejszyły się o 24%, gdy obecne były rośliny. Kaszel zmniejszył się o 37%, a suche gardło o 25% Sucha lub płukana skóra zmniejszyła się o 23% przy obecności roślin w miejscu pracy - Źródło Zdrowi pracownicy to ciężko pracujący pracownicy. Jeśli jedną z korzyści płynących z obecności roślin w biurze jest lepszy stan zdrowia . . . . .dlaczego nie chciałbyś ich wprowadzić? Propozycja dotycząca projektowania biura: Miej drzewo wewnętrzne w swoim biurze Jeśli nie chcesz robić bałaganu na biurkach swoich pracowników, możesz spróbować mieć jedno drzewo wewnętrzne dla całego biura. Nie tylko jest to łatwa opcja, ale także drzewa do pomieszczeń są często bardzo mało wymagające!

3. Czystsze powietrze oddechowe

Czy wiesz, że zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest jednym z pięciu największych zagrożeń dla zdrowia publicznego? Zanieczyszczenia pochodzą z różnych rzeczy - nawet z przedmiotów wewnątrz pomieszczeń, takich jak meble, odzież, środki czystości i inne - i gromadzą się w powietrzu. Większość biur nie jest najlepiej wentylowana spośród budynków, co powoduje stagnację powietrza, a tym samym jeszcze łatwiejsze gromadzenie się zanieczyszczeń. Brudne powietrze ma bezpośredni wpływ na zdrowie pracowników - w rzeczywistości może nawet powodować syndrom chorego budynku, co może całkowicie zniszczyć wydajność pracowników. Istnieje stosunkowo proste rozwiązanie: zakłady. Pamiętasz te lekcje nauk ścisłych w liceum? Rośliny pochłaniają nasze brudne powietrze i poprzez fotosyntezę skutecznie je oczyszczają, uwalniając czysty tlen. Dlatego jedną z zalet roślin w biurze jest to, że poprawiają one jakość powietrza w Twoim miejscu pracy - pomagają utrzymać zdrowie i wydajność Twojego biura. Kolejny fantastyczny powód, dla którego Twoje biuro powinno mieć rośliny! Sugestia dotycząca projektowania biura: Żywe logo Niektóre firmy wznoszą swój wizerunek na wyższy poziom, wprowadzając swoje logo dosłownie w życie! Żywe logo to kreatywny sposób dodawania roślin do biura, który daje wszystkie korzyści z roślin, a jednocześnie pozwala na wzmocnienie obecności marki i środowiska biurowego. Logotypy roślinne są cudownie unikalnym i kreatywnym dodatkiem do Twojego biura. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem żywego logo dla swojego biura, możemy Ci w tym pomóc. Ponadto, nasze żywe logo nie wymaga żadnej pielęgnacji - nie ma wody, ziemi i światła. Są one dziwne i wygodne! Zachęcamy do kontaktu z nami w celu uzyskania informacji na temat cen i instalacji.

4. Lepsze środowisko pracy

Dodanie roślin do biura tylko ogólnie poprawia jego środowisko. Rośliny są atrakcyjne wizualnie; badania wykazały, że pracownicy biurowi czują się znacznie bardziej zadowoleni, gdy mają pogląd, że nie zwracają uwagi na roślinność w przeciwieństwie do innego budynku lub drogi. Choć martwienie się o estetyczne walory biura może wydawać się bezcelowe, badania marketingowe dowiodły, że nawet 80% tego, jak postrzegamy i doświadczamy sytuacji, opiera się na naszym środowisku wizualnym. Logicznie rzecz biorąc, wszyscy możemy się zgodzić, że nasz nastrój to otoczenie w pewnym sensie dyktuje nam nastrój. Zagracenie może wywołać uczucie dezorganizacji lub stresu; otwarte przestrzenie mogą się uspokoić. Ze względu na silny wpływ, jaki projekt ma na nastrój, spędzenie trochę czasu na otoczeniu, w którym pracują Twoi pracownicy, ma sens. Sugestia dotycząca projektowania biura: Terraria Terraria są łatwym i dyskretnym sposobem na dodanie roślin do biura, ale są nieco bardziej interesujące niż typowa doniczka. Terraria znajdują się w małej szklanej doniczce, w której znajduje się wiele rodzajów roślin wewnętrznych. Tworzy to znacznie bardziej unikalną prezentację niż przeciętny kaktus na biurku. 

5. Zmniejszenie stresu i zwiększenie szczęścia pracowników

O ile udowodniono, że posiadanie roślin w biurze poprawia zdrowie pracowników, o tyle jedna z innych korzyści płynących z posiadania roślin w biurze jest równie ważna: zadowolenie pracowników. Udowodniono, że miejsca pracy wykorzystujące rośliny nie tylko poprawiają samopoczucie pracowników, ale również zmniejszają stres. Badanie przeprowadzone w 2010 r. przez New University of Technology Sydney wykazało, że powierzchnie biurowe, w których znajdują się rośliny, charakteryzują się znacznym spadkiem negatywnych emocji i poziomu stresu. Napięcie/niepokój - 37% redukcja Depresja/odrzucenie - 58% redukcja Gniew/ostrożność - 44% redukcja Zmęczenie - 38% redukcja Propozycja dotycząca projektowania biura: Żywa ściana Innym unikalnym pomysłem na włączenie roślin do wystroju biura jest żywa ściana. Jest to zasadniczo pionowy ogród, w którym kwiaty wyrastają ze ściany, a nie z ziemi. Są one dostępne w różnych rozmiarach - od wielkości rzeczywistej ściany do wielkości małego płótna, dzięki czemu można je bezproblemowo wkomponować w istniejący schemat dekoracji biura. Jeśli cały pionowy ogród nie jest wykonalny dla Twojego biura, możesz przyjąć bardziej minimalistyczne podejście do żywej ściany. Osobiście uwielbiamy, jak niedoceniany jest ten regał, który wygląda jak żywa ściana; nie jest zbyt przytłaczający, ale ma ten sam efekt dodawania życia przestrzeni.