Post

Nowoczesne krzesła biurowe

Po pierwsze, zdefiniujmy co tak naprawdę oznaczają "nowoczesne" meble. Przycinanie materiałów, praktyka stosowana w czasie wojny w celu konserwacji, trwała w fabrykach. Projektanci robili więcej za mniej. W połączeniu z wynalezieniem chromowania, rezultatem były jasne, wypolerowane meble o minimalistycznych wzorach. Narodziły się meble w nowoczesnym stylu. Oprócz chromowanego metalu i uproszczonych wzorów, nowoczesne meble biurowe mają tendencję do bardziej linearnego wyglądu, z ostrymi kątami, kwadratowymi narożnikami i bokserskimi profilami. Nowoczesne kolory mebli są biopolarnym połączeniem subtelnych i jasnych kolorów. Podczas gdy biel wydaje się być powszechna, jasne czerwienie zaczynają się pojawiać. Tam, gdzie widzimy tytoniowe brązy, widzimy również czarne o północy.

Meble w tym stylu mogą pochwalić się również niskimi i średnimi fotelami i sofami, trzymającymi się tej otwartej, minimalistycznej estetyki. Biurka posiadają zazwyczaj okleinę wiśniową i orzechową z ciepłymi plamami i mało lub wcale nie skromnymi panelami. Należy zauważyć, że meble w stylu połowy wieku nigdy, naprawdę nie wyszły z mody. Kanciaste i czasami psychodeliczne wzory z tego okresu zdołały przetrwać w biurach dziesiątki lat po ich powstaniu. Wzory były udoskonalane przez lata, ale pomysły pozostały. Istnieje znajomość nowoczesnych mebli dla większości ludzi i nostalgia za niektórymi, które grają w popularność tego stylu mebli biurowych.

Innym czynnikiem dzisiejszego nienasyconego pragnienia nowoczesnych, klasycznych mebli są programy telewizyjne z okresu około lat 60. Mad Men, program o agencji reklamowej Madison Avenue w latach 60-tych, wbija się w głowę widzom stylizacja z połowy wieku. Wystarczy, że usiądziesz w jednym odcinku, aby zobaczyć liczne ujęcia z kamer z siedzeniami w recepcji, jaskrawo kolorowe krzesła dla gości, eleganckie stalowe biurka i orzechowe stoły konferencyjne.

Przy całym zapotrzebowaniu na czyste linie i chrom, a także długowieczności wzoru z połowy wieku, można śmiało powiedzieć, że krzesło ze skóry prążkowanej, które kupiłeś, będzie w stylu na długie lata.

Nowe zapotrzebowanie na większe krzesła o większej wadze zmieniło sposób patrzenia na siedziska biurowe. Przeciętne komercyjnie oceniane krzesło biurowe jest przeznaczone dla użytkowników poniżej 100kg. Wysokość oparcia może być różna, jeśli weźmiemy pod uwagę krzesła z niskim i średnim oparciem, ale nawet krzesła z wysokim oparciem. Te krzesła są dobre dla przeciętnej osoby, ale większa osoba może poczuć, że siedzisko nie jest wystarczająco głębokie lub że ramiona są zbyt blisko siebie, co powoduje dyskomfort.

Krzesła "Big & Tall", jak je nazywamy, są wykonane w celu uzyskania szerszych i głębszych proporcji, z bardziej wytrzymałymi komponentami, aby wytrzymać większe obciążenia. Wiele z nich posiada dodatkowe wysokie oparcia dla wyższych osób. Inne koncentrują się bardziej na większych poduszkach siedzisk z dużą ilością miejsca pomiędzy podłokietnikami. W przypadku obu z nich, przed podjęciem decyzji o wyborze dużego i wysokiego krzesła, należy zapoznać się z poniższymi funkcjami:

-Extra ciężka podstawa, podnośnik gazowy i mechanizm, które są testowane pod kątem większej wagi.

-Pierwsza pianka w poduszkach siedzeń, aby zapobiec spłaszczeniu się poduszki.

- Grubsze poduszki na siedzenia.

-Wyższe oparcia.

-Podkładki pod krzesła o większych średnicach, w porównaniu do standardowych krzeseł.

-Udźwig co najmniej 100kg wagi.

Regulacja suwaka siedziska była zmienialnikiem gry. Z możliwością regulacji głębokości poduszki siedzenia, aby dostosować się do różnych długości ud, niektóre duże i wysokie krzesła pasują również do osób średniej wielkości! Wiele firm wygląda na te typy krzeseł, aby dać wszystkim pracownikom to samo krzesło, unikając "zazdrości krzesła" od innych pracowników i nieporadności dla osoby z różnych krzeseł.

Projektanci siedzisk gościnnych i recepcyjnych również zwrócili uwagę na ten trend i teraz zaczynają produkować krzesła o podwyższonej wytrzymałości w ramach standardowego projektu:

Możemy się spodziewać, że duże i wysokie krzesła będą z czasem zwiększać popyt. Nowe style, kolory, cechy i funkcje wciąż rosną wraz z rozwojem tego typu foteli biurowych.

Zobacz krzesła biurowe w ofercie Alibiuro.pl.