Post

Nacinarka do kartonu - jaką wybrać?

Karton to poręczny, wytrzymały materiał, z którym wielu z nas ma do czynienia codziennie. O ile w pojedynczym przypadku karton możemy komuś oddać czy po prostu wyrzucić, to utylizacja dużej ilości kartonów jest już problematyczna. Nacinarka do kartonu to możliwość zutylizowania kartonów i zamiany ich w wygodny wypełniacz.

Zawsze zaczynaj od bezpieczeństwa

Przy wyborze, najwyższym priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa tobie i osobom wokół ciebie. Narzędzia tnące mogą być niebezpieczne. Optymalnym wyborem jest czyste, ultra twarde ostrze z tlenku cyrkonu - zaawansowanej ceramiki oraz opatentowany szlif krawędziowy. Ostrze jest tak bezpieczne, że można go dotknąć. Ponadto twardość takiego materiału ostrza w połączeniu z jego szlifem sprawia, że jest on znacznie trwalszy niż metal, który jest najpopularniejszym materiałem na ostrza. Takie ostrza wytrzymują do 11 razy dłużej niż ostrza metalowe. Trwalsze ostrze oznacza mniejszą liczbę wymian ostrza, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Bezpośrednia obsługa ostrza jest niebezpieczna. Im rzadziej musisz to robić, tym lepiej. Konstrukcje uchwytów również wpływają na bezpieczeństwo. Urządzenia z wymiennymi ostrzami powinny być dostępne w modelu z ręcznym i automatycznie chowanym ostrzem. Każdy ma suwak, który wysuwa i chowa ostrze. Narzędzia ręczne umożliwiają zamocowanie ostrza na miejscu do użycia, a następnie wsunięcie ostrza z powrotem do rękojeści w celu bezpiecznego przechowywania. Modele z automatycznie chowanym mechanizmem automatycznie wciągają ostrze z powrotem do obudowy, gdy tylko kciuk zwolni suwak. Dobra nacinarka do kartonu powinna być dobrze zbudowana i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Uchwyty muszą być wykonane z metalu lub wytrzymałego, wytrzymałego nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Dobrze skonstruowane, wysokiej jakości narzędzia nie mają luźnych części. Jeśli chodzi o narzędzia tnące, oznacza to, że przycisk suwaka porusza się płynnie. Oznacza to również, że możesz łatwo zmienić ostrze. Sprawdź ofertę Loboslink.pl i przekonaj się, że warto wyposażyć swoją firmę w nacinarkę do kartonów: https://loboslink.pl/baza-wiedzy/urzadzenia-do-nacinania-kartonu-profipack-hsm/.

nacinarka do kartonu HSM

Dlaczego ergonomia jest ważna?

Ergonomia dotyczy kwestii komfortu i bezpieczeństwa. Ergonomiczne zaprojektowane narzędzia są jak przedłużenia ciała; w przypadku narzędzi tnących do kartonu powinny one stanowić przedłużenie dłoni. Narzędzie, które jest wygodne i działa jak przedłużenie ciała, to mniej niepotrzebnego wysiłku. Zmniejsza to zmęczenie mięśni i zapobiega konieczności wykonywania zbędnych ruchów. Jest to szczególnie ważne, jeśli musisz wielokrotnie wykonywać dany ruch.

Przeznaczenie

Jednak przede wszystkim kluczem wyboru powinna być funkcjonalność takiego narzędzia. Jego głównym celem jest przekształcenie niepotrzebnych nam kartonów w masę, która może być stosowana jako wypełnienie do innych kartonów lub przesyłek. Funkcjonalna nacinarka o kartonu tnie wszystkie elementy w jeden sposób w geometrycznym kształcie. Takie zadanie spełnia nacinarka do kartonu​ HSM, która cechuje się wspomnianymi wcześniej zaletami, a jednocześnie ma zaskakująco korzystne parametry użytkowe. Takie nacinarki sprawdzą się w wielu firmach, ale przede wszystkim tam, gdzie zachodzi konieczność użycia dużej ilości wypełniacza. To oczywiście obszar wysyłki i magazynowania produktów. Wyprodukowanie dużych ilości wypełniacza, ze starych zużytych kartonów, to przede wszystkim oszczędności. Nie musimy już kupować wypełniacza, a możemy go wyprodukować samodzielnie, zgodnie z naszym zapotrzebowaniem. To także wygoda, bo zamieniamy zbędny nam produkt w użyteczny. Co więcej, produkcja wypełniacza we własnym zakresie jest korzystna z punktu widzenia ekologii i środowiska.