Post

Dlaczego miałbyś używać stojaka na laptopa?

Regulowana podstawa do laptopa to stosunkowo niedrogi sposób na natychmiastową poprawę postawy i pozycjonowania podczas korzystania z laptopa. 

Laptopy radykalnie zmieniły nasz sposób pracy, dając pracownikom biurowym możliwość uwolnienia się od tradycyjnych 9-5 dni roboczych i wykonywania zadań komputerowych praktycznie z każdego miejsca. Jest to świetne rozwiązanie do pracy zdalnej i domowej - ale wiąże się z dodatkowym ryzykiem.

Gdy umieścisz swojego laptopa na powierzchni, zobaczysz, że musisz spojrzeć w dół, aby zobaczyć ekran. Ciężar głowy zwisającej do przodu powoduje ogromne obciążenie kręgosłupa, które z czasem może powodować bóle, a nawet długotrwałe urazy. Jest to tak powszechne, że ma nawet nazwę: tech neck.

Aby uniknąć szyi tech podczas korzystania z laptopa, trzeba będzie znaleźć sposób na podniesienie go do bardziej komfortowej wysokości oglądania. Oczywiście można improwizować przy użyciu stosów książek lub pudełek, ale znalezienie odpowiedniej wysokości może wymagać trochę zamieszania - a ponadto nie można zagwarantować, że domowe rozwiązanie będzie stabilne, bezpieczne lub szczególnie przyjemne dla oka.

Regulowana podstawa pod laptopa, używana z oddzielną myszą i klawiaturą, to najlepszy sposób na stworzenie przenośnej, ergonomicznej stacji roboczej, gdziekolwiek jesteś. Zapoznaj się z naszym asortymentem pakietów dla laptopów, które zawierają podstawkę, mysz i klawiaturę.

Oto niektóre z wielkich korzyści płynących z korzystania z podstawki pod laptopa:

Podnosi ekran do odpowiedniej pozycji
Regulowane statywy do laptopów są wyposażone w kilka opcji wysokości i kąta, dzięki czemu można znaleźć odpowiednie dla siebie ustawienie. Sprawdź swoją pozycję z kobietą na poniższym rysunku:

Lekki i przenośny
Jeśli używasz swojego laptopa w podróży, możesz się martwić o dodanie do bagażu dodatkowej wagi. Podstawki pod laptopy są specjalnie zaprojektowane jako lekkie i kompaktowe, dzięki czemu można je wsunąć do torby na laptopa, nie zauważając nawet różnicy. Jeśli planujesz pracować w podróży, zalecamy wybór mini klawiatury - mniejszej i lżejszej.

Zapobiega przegrzaniu się laptopa
Wiele podstawek pod laptopy, w tym Slim Cool, oferuje korzyści w zakresie wentylacji i chłodzenia, aby zapobiec przegrzaniu i wyłączeniu laptopa.

Zwiększenie komfortu i produktywności
Praca w wygodnej pozycji zwiększy szybkość i dokładność wprowadzania danych. Mniejsze jest również prawdopodobieństwo, że w ciągu dnia będziesz czuł się mniej obolały, co zwiększy Twoją wytrzymałość i pomoże Ci skoncentrować się bez rozpraszania dyskomfortu. Utrzymywanie otwartej postawy - nie wychylając się nad ekranem - poprawi Twoje oddychanie i krążenie, pomoże Ci poczuć się lepiej w sobie i bardziej czujnie.

Ochrona przed wyciekami i bałaganem
Podparcie laptopa na podstawce utrzymuje go na wysokości od powierzchni stanowiska pracy, chroniąc go przed przypadkowym rozlaniem. Ponieważ będziesz używać zewnętrznej myszy i klawiatury, ograniczysz również ilość brudu przenoszonego na laptopa, utrzymując go w dobrym stanie technicznym przez dłuższy czas.

Inne akcesoria do biura znajdziesz tutaj: https://alibiuro.pl/